FUE Saç Ekimi

Açılış Saatleri

 • Pzt - Cuma: 09.30 - 17.00
 • Cumartesi: 09.30 - 17.00
 • Pazar: 09.30 - 17.00

Hızlı İletişim

 • +90 (212) 629 56 78
 • info@visionhaircenter.com

FUE Saç Ekimi

Fue ile saç nakli ağrılı bir operasyon,iğne korkusu olan kişilerde kimi zaman saç ektirme işleminde korku ve çekingenlik görülmekte.Lokal anestezi cihazı ile anestezi sürecini iğne kullanmadan gerçekleştirmek mümkün. FUE tekniğinde; donör saha adı verilen her iki kulak üzerinden ve iki kulak arasındaki saçlı alandan saç kökleri, 0,7 ve 0,8 mm çapındaki silindirik mikro uçlarla tek tek çıkarılmaktadır. Saç köklerinin çıkarılma işlemi, manuel punch ya da mikro motor adı verilen cihazla gerçekleştirilmektedir. Buradan çıkarılan saç ünitelerine, greft adı verilmektedir. Bir tane greft, 2’li ya da 3’lü saç hücreleri içermektedir. FUE tekniğiyle saç ekimi, lokal anestezi altında uygulanan bir işlemdir. Uygulamaya başlamadan önce, lokal anestezi için vurulan birkaç iğne acısının dışında hastalar herhangi bir acı hissetmez. Uyuşma oldukça hızlı gelişir. Yapılan uygulama sırasında hastanın bilinci açık olduğundan, işlemleri izleyebilir ya da doktorla sohbet edebilir. Donör sahadaki saç köklerinin alınacağı alandaki saçların sıklığı ve hastanın ihtiyacına göre, yapılan bir seansta 2000-75000 greftlik yani, 5000 ile 18750 saç teli transferi gerçekleştirilebilir. Greft sayıları yüksek olduğunda ve saç ekimi manuel yapılacak ise yapılan seans iki güne bölünerek uygulanabilir. Hastanın saç teli kalınlığı ve ihtiyacına göre, ne kadar grefte ihtiyaç duyulacağına doktor, hastaya saç analizi yaptıktan sonra karar vermektedir.

FUE Tekniğinin Avantajları Nelerdir?

 • Saç kökleri; yalnız iki kulak arasındaki bölgeden değil, kulak üzerindeki bölgeden de alındığından, daha yüksek saç sayısına ulaşılabilir. Bir seans içinde yaklaşık olarak, 5000 ile 18750 saç teli elde edilebilir.
 • Saçların alınacağı bölgede, 0,7 ile 0,8 mm’lik uçlar kullanılarak alım yapıldığından ve bisturi kullanılmadığından, burada iyileşme daha hızlı gerçekleşmektedir. Saç ekimi yapılan kişiler, 7-10 gün içinde aktif olarak iş ve sosyal yaşamına geri dönebilirler.
 • Bu işlem minimal invaziv kabul edildiğinden, operasyondan sonra ağrı ve gerginlik hisleri oluşmaz.
 • Bu teknik kullanılırken dikişe başvurulmadığından, dikiş aldırmak ve dikişle dolaşmak durumunda kalınmaz. Hastalar, kendilerini bu konuda rahat hissedebilirler.

  FUE Tekniğinin Aşamaları Nelerdir?

  1 Aşama:

  Bu aşama, operasyona hazırlık bölümüdür. Bu süreç, yaklaşık olarak bir saat sürmektedir. Hastaların fotoğraflarının çekimi, saç ekimi yapılacak bölgenin belirlenmesi, saçların 1 mm den daha kısa şekilde tıraş edilmesi ve saç köklerinin alınacağı alanın lokal anestezi kullanılarak uyuşturulması gibi faaliyetleri içermektedir.
  2 Aşama:

  Bu aşama, belirlenen donör sahadan saç köklerinin alınmasını içermektedir. Bu süreç, yaklaşık olarak 3 saat sürmektedir. Uyuşturulmuş olan donör sahadan, saçlarda seyrelti oluşturmadan belli aralıklarla saç kökleri alınır. Mikro motor ya da manuel punch kullanılarak, 0,7 ya da 0,8 mm lik uçlar yardımıyla saç köklerinin alımı gerçekleştirilir. Alınan saç kökleri toplanarak, +4 ile +10 C ısıda özel bir solüsyonun içinde bekletilir.
  3 Aşama:

  Bu aşama, kanalların açılma bölümüdür. Saç ekimi yapılacak alanın uyuşturulmasıyla, saç köklerinin kalınlığına ve derinliğine göre hazırlanan özel kanal açıcılar kullanılarak yapılmaktadır. Bu aşama, yani kanalların açılması, saç ekiminin en fazla önemsenmesi gereken bölümüdür. Eğer açılan kanallar, uygun açılarda ve yönlerde olursa, yapılan saç ekiminde doğal bir görünüm elde edilir. Aksi takdirde, bu doğallık sağlanamaz.
  4 Aşama:

  Bu aşama, açılmış olan kanalların içine saç köklerinin yerleştirilmesi ve işlemin tamamlanması bölümüdür. Bu aşama da, yaklaşık olarak 3 saat kadar sürmektedir. Buradan FUE tekniğiyle yapılan saç ekimi işleminin, yaklaşık olarak 6 ile 9 saat arasında sürdüğü anlaşılabilir. Bu aşamalar sırasında hastaya dinlenmesi, yemek yemesi gibi eylemler için 10-15 dakika molalar verilebilir. Operasyon tamamlandıktan sonra, saç köklerinin alındığı alan bandajla kapatılır. Bu bandaj ertesi gün çıkarılır.
 • Operasyon bittikten sonra hafif bir ağrı olursa, ağrı kesici ve enfeksiyon riskine karşılık antibiyotik kullanımı yapılır. Ekimi yapılan saç kökleri, 7 gün içinde sağlam bir hale gelir. Bu süreçte temkinli yapılan saç yıkamalar ile kabuklanmalar temizlenir. Yıkama işlemi, avuç içi ve parmaklarla yapılmalıdır. Kesinlikle tırnaklar kullanılmamalıdır. Yeni ekilen saç kökleri, 2-3 hafta kadar uzama gösterir.
 • Bu şekilde yıkamalar, 7-10 gün boyunca her gün tekrar edilmelidir. Bu süreden sonra saçtaki kabuklanmaların yumuşaması için, saçlar losyonda 1-2 saat kadar bekletilmelidir. Artık kabukların daha rahat çıkması için hafifçe bastırarak, saçlar yıkanabilir. Saçta olan kabukların dökülmesi, 7-10 günde biter. En fazla 15 gün içinde kaybolur. Kabukların bir an önce dökülmesi, iyileşmeyi hızlandırır. Geç dökülen kabuklanmalar ise, iyileşmeyi olumsuz etkiler.