Göğüs Dikleştirme

Açılış Saatleri

  • Pzt - Cuma: 09.30 - 17.00
  • Cumartesi: 09.30 - 17.00
  • Pazar: 09.30 - 17.00

Hızlı İletişim

  • +90 (212) 629 56 78
  • info@visionhaircenter.com

Göğüs Dikleştirme


Yaş, yer çekimi, hamilelik ve emzirme süreci Göğüs de şekil bozukluğunu tetikleyen faktörlerdir. Zaman içinde derinin elastikiyeti azalmaya başlar, Göğüs şeklini ve kıvrımını da kaybetmeye başlar yani sarkar.

Göğüs dikleştirme de fazla göğüs dokusu çıkartılır ve sarkmış olan Göğüs kaldırılarak sert ve şekilli yeni göğüs oluşturulur.

Göğüs Dikleştirme İçin En Uygun Adaylar
Doku sertliğini kaybetmiş, göğüs başları aşağıya doğru bakan ve sarkmış Göğüsleri olan bayan hastalardır. Göğüs dikleştirmedeki en önemli nokta, hastanın beklentisini bilmek ve bu ameliyat ile ilgili nasıl sonuç alacağının bilgisini anlatmak ve göstermektir. Ameliyat sonrası gerçekçi olamayacak beklentiler içine girmek yanlış olacaktır.

Konsültasyon
Doktorumuz, göğüsün şeklini, boyutunu, cilt kalitenizi ve sarkma derecenizi muayene ile tespit edecektir. Size ameliyat ile ilgili detaylı bilgi verecektir. Bu operasyon sonrasında Göğüsniz yeniden şekillendirilecek, sarkması yok edilecek ve Göğüs başlarınız sarkmadan önceki yere getirilmiş olacaktır. Eğer Göğüs hacminde ciddi bir kayıp söz konusu ise protez ile Göğüs hacmi yeniden kazandırılabilmektedir.

AMELİYAT
Genel anestezi altında hastanede doktorumuz tarafından yapılmaktadır. Günlük aktiviteye dönüş süresi 5-7 gündür. Ancak ağır fiziksel karakterlerden 4-6 hafta kaçınmak gerekir. Ameliyat sonrasında Göğüs başını çevreleyen ve düz aşağıya inen lolipop şekeri şeklinde bir iz olacaktır. Fakat bu iz 3-6 ay içince iyice silikleşerek ve belirginliğini kaybedecektir. Göğüs başında hissizlik olabilmektedir., genelde 3-6 ay içinde yok olmaktadır.