Göğüs Protez

Açılış Saatleri

  • Pzt - Cuma: 09.30 - 17.00
  • Cumartesi: 09.30 - 17.00
  • Pazar: 09.30 - 17.00

Hızlı İletişim

  • +90 (212) 629 56 78
  • info@visionhaircenter.com

Göğüs Protez


Göğüs protezi tanım olarak, doğrudan kalıcı Göğüs protezi yerleştirerek veya dokunun genişlemesi ve esnemesini sağlamak amacıyla, belli bir süre doku genişletici (tissue expander) ‘balon’ ve ardından protez yerleştirerek yapılan onarımlardır.

Göğüs protezi, birkaç milimetre kalınlığında silikondan yapılmış dış kılıfı olan bir torbadır. Şekillerine göre yuvarlak (round) ve anatomik (damla); içinde bulundurdukları maddeye göre serum fizyolojikli (saline-filled) ve silikonlu; yüzey özelliklerine göre düz (smooth) ve pürtüklü (textured); yüksekliklerine göre ise yüksek (high), orta (moderate) ve düşük (low) profilli protezler olarak adlandırılırlar. Bir de doldurma sistemine göre geçici veya kalıcı olabilen ekspander Göğüs protezleri vardır.

Göğüs ameliyatı olmuş ve plastik rekonstrüksiyon yapılmamış kadınlar, beden görünümlerini korumak amacı ile dışarıdan sutyen içine yerleştirilen protez Göğüs kullanmaktadır. Bu konuda eğitimli protez hemşireleri, hastanın ölçülerini almakta ve uygun protezin seçimine yardımcı olmaktadır.

Göğüs protezi daha çok estetik göğüs cerrahisinde (Göğüs büyütme) kullanılmaktadır. Göğüs onarımı (rekonstrüksiyon) amacıyla sadece implant kullanımı; daha çok kendi dokusunun kullanılamadığı, uzun süren cerrahi yöntemleri tolere edemeyen, sırtında veya karnında ameliyat yapılmasını istemeyen, deri kaybı fazla olmayan, Göğüs dokusu alanı kötü izli (skar) veya enfekte olmayan, Göğüs veya göğüs duvarına radyoterapi almamış, koruyucu (profilaktik) mastektomi yapılmış, iki taraflı Göğüs onarımı planlanan, simetriyi sağlamak için diğer Göğüsnin cerrahisine izin vermiş hastalarda uygulanır.