Lazerle Yüz Estetiği

Açılış Saatleri

  • Pzt - Cuma: 09.30 - 17.00
  • Cumartesi: 09.30 - 17.00
  • Pazar: 09.30 - 17.00

Hızlı İletişim

  • +90 (212) 629 56 78
  • info@visionhaircenter.com

Lazerle Yüz Estetiği

Lazer ile yüz gençleştirme ; lazer ışığı yardımıyla rosacea, yüzde kızarıklıklar , güneşin kötü etkileri giderilir yüz derisinin sıkılaşması sağlanır. Ayrıca akne izleri, siyah noktalar, göz çevresindeki morluklar azalır ve deride kollajen aktivasyonu hızlanır. Dudak çevresindeki çizgiler tamama yakın olarak giderilir.
Yaşlanma her ne kadar doğal bir süreçse de insanlar tarih boyunca bunu tersine çevirmenin yollarını aramıştır. 2000 yıl öncesinde de, günümüzde de gençleşme, genç görünme isteği adına çokta fazla değişen bir şey bulunmamaktadır. Hatta günümüzde teknolojik gelişmelerin artması ile gençleşme, genç görünme isteği bilhassa kadınlar tarafından daha da fazla rağbet görmektedir.

Cilt Neden Yaşlanır?

Genetik faktörler, stres, güneş, uykusuzluk, çalışma koşulları ve beslenme alışkanlıkları gibi etkenlerden dolayı cilt yaşlanmakta, buna karşın cilt kendisini sürekli yenileyerek yaşlanmanın etkilerini onarmaktadır. Tabiiki belli bir yaştan sonra hücrelerde yapılan onarım oranı yavaşlar. Cildin kolajen üretimi düşer, cildin destek tabakasını oluşturan bağ dokusundaki elastik liflerin kaybolması ile de cilt gevşemesi, kırışıklıklar, güneş lekeleri, cildin giderek incelmesi gibi yaşlanma belirtileri ortaya çıkar.

Yüz Gençleştirmede Tedavi Süreci

Lazer tedavisinden sonra ciltte oluşan mikro yaralar hafif kızarıklık şeklinde kendini gösterir. Sonrasında oluşan kabuklanma da yavaş yavaş etkisini kaybedecektir. 1 - 2 hafta sonunda cilt tamamen normale döner. Kolajen üretiminin artması ve bağ dokunun yenilenmesi ve ciltte gözle görülür iyileşme tedavinin bitmesinden 2 - 3 ay sonra başlayacak, ortalama 12 - 18 ay kadar devam edecektir.

Lazerle Yüz Gençleştirme İşlemi Sonrası Uyarılar

  • Direkt güneş ışığına maruz kalınmamalı ve solaryumdan kaçınılmalıdır. Bu hassasiyet mümkün mertebe 6 ay süreyle uygulanmalıdır. Bu süre boyunca yüksek faktörlü güneş koruyucular kullanılmalıdır. Yaz aylarında şapka ve gözlük kullanmakta önleyici tedbirler arasındadır.
  • İlk gün duş yapılmamalı, 1 hafta süreyle ılık bir duş tercih edilmelidir.
  • 1 - 2 ay süreyle cilt soyma (peeling) işleminden kaçınılmalıdır.
  • 1 hafta sonrasında makyaj yapılmasında bir sakınca yoktur.