Liposuction

Açılış Saatleri

  • Pzt - Cuma: 09.30 - 17.00
  • Cumartesi: 09.30 - 17.00
  • Pazar: 09.30 - 17.00

Hızlı İletişim

  • +90 (212) 629 56 78
  • info@visionhaircenter.com

Liposuction

Liposuction vücudun belli bölgelerinde oluşmuş lokalize yağ toplanmalarının vücuttan alınmasıdır. Bu bölgeler genel de bel, karın, basenler, sırt, kollar ve gıdı bölgesidir.

Liposuction İçin En Uygun Adaylar;
İdeal kilosunda veya yakın, diyet ve egzersiz ile veremediği lokalize yağ toplanması olan sağlıklı kişilerdir. Liposuction bir kilo verme yöntemi değil vücut şekillendirme ameliyatıdır. Bu ameliyat için sağlıklı olmalısınız ve ameliyat sonrası beklentinizi net olarak doktorunuzla paylaşmalısınız. Gerçekçi olmayan beklentilerde bulunmanız yanlıştır. Liposuction ile fazla olan yağlarınız alınır ve düzgün kontürleri olan bir vücuda kavuşursunuz. Beraberinde yağ hücreleri de alındığı için lipo yapılan bölgelerinizden bir daha kilo almazsınız. Eğer kilo alacak olursanız söylenilenin aksine bu kilo vücudunuza dengeli olarak dağılacaktır.

Ameliyat sırasında bölgelere lokal anestezik solüsyon enjekte edilir. Bu sıvı yardımıyla lipo kanülleri yağ dokusu içinde daha rahat hareket ederler. Sonuçta şişlik, morluk ve ağrı daha az olur.

Liposuction günlük ameliyatlarındandır. Normal günlük aktivitelerinize 2-3 gün içinde rahatlıkla dönebilirsiniz. Ameliyat sonrası yapılan bölgeleri destekleyici korse kullanmanız gerekmektedir. Korse kullanım süresi 15-20 gündür 4-6 hafta içinde sonuçları görmeye başlamanızla beraber net sonucu görebilmeniz 6 ayı bulmaktadır.

Liposuction alınacak yağ oranı güvenli limitler dahilinde ise son derece risksiz bir operasyondur.