P.R.P. Saç Ekimi

Açılış Saatleri

  • Pzt - Cuma: 09.30 - 17.00
  • Cumartesi: 09.30 - 17.00
  • Pazar: 09.30 - 17.00

Hızlı İletişim

  • +90 (212) 629 56 78
  • info@visionhaircenter.com

P.R.P. Saç Ekimi

PRP Saç Uygulaması Saç dökülmesi ve saçlı deride meydana gelen diğer bozuklukların belli başlı sebepleri mevcuttur. Bu sebeplere geçmeden önce sağlıklı saç köklerinin nasıl oluştuğunu ve PRP Tedavisinin dayandığı birtakım temelleri incelemek gerekir.
Sağlıklı bir saç kökünün devamlılığını sağlayabilmesi için doğru malzemelerle ve yeteri miktarda beslenmesi şarttır. Saç köklerini besleyen kılcal damarlar kan dolaşımı ile ihtiyaç duyulan yapılandırıcı maddeleri saç köklerine taşırlar. Günümüzde ne yazık ki saç köklerinin ihtiyaç duyduğu beslenmeye engel olacak pek çok faktör mevcut. Bunları kişisel ve çevresel faktörler olarak ayırabiliriz. Kişisel faktörlerin başında genetik etkenler, dolaşım bozuklukları ve yaşlanma gelirken, çevresel faktörler sigara kullanımı, dengesiz beslenme, kullanılan kozmetik ürünler gibi konularda değerlendirilebilir. PRP Saç Tedavisi bu olumsuz koşulların oluşturmuş olduğu saç dökülmesi, yağlanma, kepeklenme gibi problemleri kişinin kendi kanında mevcut olan onarıcı maddelerin saçlı bölgeye transfer edilmesiyle yok etme esasına dayanır. Kanda yer alan ve büyüme faktörü (growth faktör) olarak adlandırdığımız bu onarıcı ve yapılandırıcı malzemeler, ayrıştırılıp saçlı deriye mezoterapi ve napaj yöntemi ile enjekte edilir.

PRP tedavisi nasıl uygulanır?
İlk önce PRP tedavisi isteyen kişiye kan testleri yapılır. Sonra hastadan alınan kan bir santrifüj içinde dönüştürülerek kanın içindeki PRP ayrıştırılarak, alınır. Vücudunun alınan PRP özel bir işlemden geçirilir. Kanın içeriğindeki kırmızı kan hücreleri ile beyaz kan hücreleri birbirinden ayrıştırılır. Böylece trombosit açısından zengin bir aşı elde edilir. Elde edilen bu PRP aşısının içindeki trombosit oranı normalden 2 ila 3 kat daha fazladır.
Üretilmiş olan bu PRP aşısı ince uçlu enjektörler aracılığı ile saç köklerine enjekte edilir. Böylece saç köklerinin canlanmasına, saç tellerinin kalınlaşmasına ve saçın yoğunluğunun artmasını sağlar. PRP tedavisinin en az 2 – 3 seans uygulanması gerekebilir. Seanslar arası süre yaklaşık 3 haftadır. İlk seanstan itibaren saç kökleri hemen canlanmaya ve saç gürleşmeye başlar.

PRP tedavisinin yılda bir tekrarlanması tedavinin etkisinin artmasını ve devamlılığını sağlar. Özellikle kadın tipi saç dökülmelerinde yani tüm kafa derisinde görülen saç dökülmelerinde tercih edilen bir tedavi yöntemidir.

Erkek tipi saç dökülmesi olan, ince ve seyrek saçlı olan herkes için uygun bir yöntemdir.

PRP destekli saç ekimi tedavisinin yüksek oranda etkili ve başarılı olması için sigara ve alkol gibi bağımlılık yapan alışkanlıklardan uzak durarak kanın kalitesini artmasını sağlayabilirsiniz.