Vaser Liposuction

Açılış Saatleri

 • Pzt - Cuma: 09.30 - 17.00
 • Cumartesi: 09.30 - 17.00
 • Pazar: 09.30 - 17.00

Hızlı İletişim

 • +90 (212) 629 56 78
 • info@visionhaircenter.com

Vaser Liposuction


Ultrasonik liposuction olarak da bilinen vaser liposuction, ultrasonik ses dalgalarıyla yağ dokusunu daha küçük ve bozulmamış yağ hücresi gruplarına parçalar ve kendi kanal sistemiyle parçaladığı bu dokuyu emerek dışarı alınmasını sağlar. Bu işlem yapılırken, bağ dokuya, sinirlere, kan ve lenf damarlarına zarar vermez, seçici olarak yağ dokuyu parçalar. Kılcal kan damarlarına hasar vermediği için morluk oluşmaz, lenf damarlarına hasar vermediği için de ödem çok hafiftir ve kısa sürede çözülür.

Vaser liposuction, ultrasonik ses dalgaları kullanarak yağları parçalamakta ve yağlar sıvı haliyle aspire edildiğinden, klasik liposuction (yağ aldırma) yönteminde görülebilen dalgalı yüzey görünümü ile vaser liposuction sonrasında karşılaşılmamaktadır. Vaser liposuction ile deri daha hızlı toparlanır ve sarkma da önlenmiş olur.

Vaser Liposuction Avantajları Nelerdir?

 • Ultrasonik ses dalgaları kullanarak yağları parçalamakta ve yağlar sıvı haliyle aspire edildiğinden, klasik liposuction (yağ aldırma) yönteminde görülebilen dalgalı yüzey görünümü ile vaser liposuction sonrasında karşılaşılmamaktadır.
 • Deri daha hızlı toparlanır ve sarkma da önlenmiş olur.
 • Yağ dokusuna seçici olduğu için diğer dokulara minimum hasar verir, ağrı, ödem-şişlik, morluk ve hissizlik gibi yan etkilerin daha az oluşmasını sağlar.
 • Diğer liposuction (yağ aldırma) yöntemlerinde ısı veya diğer nedenlerle yağ dokusu zarar görebilirken, vaser ile ultrasonik ses dalgaları kullanıldığından yağ hücrelerinin bu işlem esnasında canlılığını yitirmemesi, vücudun ihtiyaç duyulan diğer bölgelerinde yağ enjeksiyonu (yağ doku ile şekillendirme) işlemlerine olanak sağlar.
 • Hassas şekillendirme için küçük hacimlerdeki yağların alınmasını veya büyük miktarda yağların uzaklaştırılmasını sağlar.

  Vaser Liposuction Vücudun Hangi Bölgelerinde Kullanılır?
  Vücudun tüm bölgelerine uygulanabilir. Erkeklerde jinekomasti denilen meme büyümesi tedavisinde de oldukça etkilidir. Genellikle bel çevresi ve sırt bölgesine oturan inatçı yağların tedavisinde çok etkilidir. Aynı zamanda karın, bel çevresi ve kalçadaki yağların alınıp düzenlenmesi için kullanılmaktadır. Özellikle yüz, çene, boyun, kollar ve bacaklar gibi çok daha narin ve ince bölgelerde daha güvenli ve etkili sonuçlar alınmasını sağlar.

  Vaser Liposuction Nasıl Uygulanır? Genel Anestezi Şart mıdır?
  İşlem ameliyathane koşullarında uygulanır. Uygulama yapılacak bölge miktarı çok geniş değil, 1-3 bölge ile sınırlı ise rahatlıkla lokal anestezi ve sedasyon desteği ile uygulanabilmektedir. Eğer uygulama alanı sırt, meme ve çevresi, bel, karın, bacaklar ve kollar gibi birçok bölgeyi içerirse genel anestezi hasta konforu için daha sağlıklı bir tercih olacaktır.

  İşlem Sonrası Ağrılı Değildir
  Çoğunlukla ameliyat sonrası dönemde ağrı pek olmamaktadır. Hafif sızlamalar olursa da 2-3 gün içinde sonlanacaktır. Genellikle bu operasyonlarda, 3-4 saatlik dinlenme süresi sonrası hastaneden çıkış yapılabilir. Ancak cerrahın gerekli gördüğü durumlarda veya hasta dinlenmek istediğinde hastanede 1 gece yatış yapılabilir.

  İşlem Gündelik Hayatı Etkiler Mi?
  Ameliyattan sonra morluk ve şişlik az olduğu için iyileşme süreci daha hızlıdır. Hastalar ameliyattan sonra günlük yaşama kısa sürede dönebilir. Büyük miktarlarda yağ alınsa bile toparlanma daha çabuk gerçekleşir. Korse en az 2-3 hafta süreyle gece gündüz giyildiğinde daha hızlı sonuçlar alınmaktadır. İki gün sonra duş alınabilir, tempolu yürüyüşe başlanabilir. Tam olarak vücuttaki ödemin atılarak derinin normal yapıya ulaşması ortalama 1 ay civarı sürer.